Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/v9G4pgLstIu3/hischool1.hostenko.net/wp-includes/script-loader.php on line 757 Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/v9G4pgLstIu3/hischool1.hostenko.net/wp-includes/script-loader.php on line 758 Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/v9G4pgLstIu3/hischool1.hostenko.net/wp-includes/theme.php on line 2360 Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/v9G4pgLstIu3/hischool1.hostenko.net/wp-includes/load.php on line 926 Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/v9G4pgLstIu3/hischool1.hostenko.net/wp-includes/formatting.php on line 4803 Як вибрати ВНЗ і майбутню спеціальність?

Ваше ім'я (обов'язково)


Ваш email (обов'язково)


Назва об'єкту


Адреса


Телефон


Опишіть об'єкт


Веб-сайт


Фото


[recaptcha]

  1.  →    
  2.  →     Як вибрати ВНЗ і майбутню спеціальність?

Як вибрати ВНЗ і майбутню спеціальність?

14.11.2010

Навчальний рік добігає кінця, і випускники стали замислюватися про те, куди їм податися після закінчення школи. Більшість з них зробило свій вибір давно. Але ось що робити тим, хто ніяк не може визначитися? Взагалі цей життєвий момент можна сміливо назвати переломним. І якщо вибір вищого навчального закладу часто робиться, виходячи з таких міркувань, як сімейний бюджет і розташування ВНЗ, то вибір майбутньої професії пов’язаний з ловлення вітру і постійними сумнівами у правильності прийнятого рішення. А якщо приплести сюди ще й умови нинішнього економічного колапсу, то важливість правильного вибору зростає в сто раз.

Пройшли ті часи, коли дівчата вибирали виключно «жіночі» професії, а хлопчаки прагнули сісти за інститутську парту виключно з небажання поповнювати своїм дорослішає організмом ряди захисників вітчизни. Сьогодні все намагаються виходити з міркувань перспективності як вузу, так і майбутньої спеціальності. І якщо інститут – це всього на 5 років, то вибір професії визначить всю майбутність сьогоднішнього абітурієнта. Тому до вирішення цього питання варто підійти вкрай серйозно і по можливості чесно по відношенню до самого себе. Отже, спершу звернемося до минулорічного досвіду.

Щорічно різні агентства складають рейтинги вищих навчальних закладів країни. Всі оцінки даються на підставі інформації, отриманої від потенційних роботодавців. І якщо кілька років тому ці рейтинги очолювали переважно столичні вузи, то в минулому році намітилася тенденція зростання інтересу і до регіональним навчальним закладам.

«Абсолютно неосвічена людина може хіба що обчистити товарний вагон, а випускник університету може вкрасти цілу залізницю».

Теодор Рузвельт

Під час складання рейтингу роботодавців просили відповісти лише на два питання: «Як ви оцінюєте випускників даного ВНЗ?» І «Яку зарплату ви могли б їм запропонувати?»

Виходячи з результатів такого опитування, в минулому році в п’ятірку найрейтинговіших вузів України увійшли:
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка;
Києво-Могилянська академія;
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна;
Львівський національний університет ім. Івана Франка;
Київський політехнічний інститут.

У всіх перерахованих вище закладів досить серйозна база і викладацький склад. Але як би ми не пишалися рівнем нашої освіти, яке в усі часи цінувалося в усьому світі, але в минулому році жодне наше вищий навчальний заклад не потрапило в список кращих університетів світу. Необхідно сказати, що рейтинг The Tіmes Hіgher Educatіon – QS World Unіversіty Rankіngs включав 200 кращих навчальних закладів планети, перше місце серед яких закріпив за собою елітарний Гарвардський університет в США.

Напередодні вступної кампанії поточного року стали з’являтися свіжі рейтинги вітчизняних вузів, які можуть допомогти випускникам шкіл визначитися з вибором. Потрібно відзначити, що в 2009 році роботодавці жодному з вузів не поставили вищу оцінку. Самі ж низькі оцінки отримали два навчальні заклади – Київський національний університет культури і мистецтва та Національна академія державної податкової служби України.

П’ятірка кращих майже не змінилася з минулого року. Позиції здав тільки КПІ.

Місця розділилися наступним чином:
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка;
Києво-Могилянська академія;
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна;
Донецький державний університет;
Львівський національний університет ім. І. Франка.

Необхідно звернути увагу на те, що ці рейтинги можуть служити орієнтиром, але ні в якому разі не повинні бути визначальним фактором у виборі місця навчання. Багато роботодавців, які беруть участь в оцінюванні вузів, відносяться до всіх цих рейтинговими показниками досить скептично. Адже що таке вуз? Це всього лише місце, де вам допоможуть систематизувати ваші знання, так би мовити, «дати базу і впорядкувати наявний потенціал». Зрештою людина все одно «робить» себе сам. Саме від цього самоформірованія і буде залежати його майбутнє. Сьогоднішні роботодавці визнаються в тому, що наявність вищої освіти, здобутої у престижному ВНЗ, тільки вітається. Але цінують вони в першу чергу знання людини і те, як він проявляє себе в реальних ситуаціях на робочому місці. Ні для кого не секрет, що є безліч людей з незакінченою вищою освітою, які просто незамінні. А є «ходячі енциклопедії», які мають по три дипломи, але вони абсолютно не підходять ні одній з компаній.

Як вибрати ВНЗ і майбутню спеціальність?

Потрібно відзначити той факт, що в цьому році в деякі ВНЗ буде складніше вступити. Керівництво цих навчальних закладів прийшло до висновку, що “прохідний бал” сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання з профільних предметів варто підвищити. При цьому найжорсткішими умовами може сьогодні похвалитися хіба що Києво-Могилянська академія. Після неї найскладніше буде вступити в КПІ а також Київський національний університет ім. Т. Шевченка. Середнє значення прохідного бала зафіксовано на позначці в 150 балів, які повинні свідчити про те, що абітурієнт опанував шкільну програму на рівні … нижче середнього. Так що всі ці посилення і підвищення прохідних балів нічого не значать для дійсно розумних і цілеспрямованих людей, які готові на все заради горезвісної путівки в життя.

Але, як було сказано, вибір університету – це півсправи. Потрібно вирішити питання і про перспективність купується спеціальності, яка в першу чергу повинна відповідати потребам ринку. Але тут все набагато складніше. Ринок мінливий, і хто знає, які тенденції будуть панувати на ньому через 5 років, поки ви будете вгризатися в граніт науки. У цьому випадку у нас теж не обійшлося без рейтингу. Цікаво те, що в цьому році складено рейтинг з перспективою на 5 років. Тобто фахівці постаралися з’ясувати, які спеціальності залишаться або стануть затребуваними на ринку праці після закінчення п’ятирічки.

Найбільша кількість балів було віддано професії програміста. У цьому немає нічого незрозумілого: стрімкий науково-технічний прогрес в сфері IT-технологій сприяє і зростанню попиту на фахівців. В майбутньому у програмістів буде прірва роботи, і це ясно без будь-яких рейтингових показників. Також фахівці говорять про те, що, швидше за все, криза за 5 років вщухне, і будівельного буму нам просто не уникнути. Тому саме час задуматися про професії інженера-будівельника або архітектора.

Якщо говорити про архітекторів, то попит на них існує і сьогодні. В Україні мало вузів, які готують висококласних фахівців цього профілю, тому дефіцит на них буде завжди. Також без роботи не залишаться і дизайнери офісів та інтер’єрів, але це стосується лише тих з них, хто буде тримати марку і постійно опановувати новими напрямками і технологіями.

Серед перспективних професій виявилися і менеджери готельного бізнесу, які будуть особливо затребувані напередодні Євро-2012, коли в країні побудують нові готелі. Але потрібно врахувати і те, що мало набудувати готелю. Головне в цьому бізнесі – це залучити туристів.

Бухгалтери та аудитори будуть завжди в пошані, тому ви не помилитеся, якщо вирішите зав’язати свою майбутність саме на цьому роді занять.

Особливо сьогодні популярна спеціальність юрист. Потрібно відзначити той факт, що ринок сьогодні перенасичений юристами різних спеціальностей. Але якщо ви тверді в своєму рішенні пов’язати долю з юриспруденцією, то вам варто подумати про те, щоб стати юристом корпоративного або податкового права. У юристів цивільного сектора буде набагато менше перспектив.

Також серед помірно перспективних професій були виділені наступні: менеджери персоналу, фінансисти, журналісти і фахівці банківської сфери.

Що ж, панове абітурієнти та товариші надходять. Вибір за вами. І пам’ятайте, що вибір можна вважати правильним лише в тому випадку, якщо ви не відчуваєте, що колись зможете пошкодувати про прийняте рішення. Ні, не відкидайте спонтанність вибору. Але краще все ж сім разів відміряти і не забути про те, що життя – це той же університет. А факультет своєму житті кожен вибирає сам.

Написати коментар