Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/v9G4pgLstIu3/hischool1.hostenko.net/wp-includes/script-loader.php on line 757 Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/v9G4pgLstIu3/hischool1.hostenko.net/wp-includes/script-loader.php on line 758 Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/v9G4pgLstIu3/hischool1.hostenko.net/wp-includes/theme.php on line 2360 Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/v9G4pgLstIu3/hischool1.hostenko.net/wp-includes/load.php on line 926 Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/v9G4pgLstIu3/hischool1.hostenko.net/wp-includes/formatting.php on line 4803 Як вибрати інститут

Ваше ім'я (обов'язково)


Ваш email (обов'язково)


Назва об'єкту


Адреса


Телефон


Опишіть об'єкт


Веб-сайт


Фото


[recaptcha]

  1.  →    
  2.  →     Як вибрати інститут

Як вибрати інститут

14.11.2016

Практично кожна людина хоча б один раз в житті стикався з проблемою необхідності вибору майбутньої професії. Коли в дитинстві діти відповідають на питання: «Ким ти станеш, коли виростеш», зазвичай більшості відповідей не судилося збутися – з віком часто спеціальність змінюється.

Як же люди підходять до вирішення цього питання, який в ряді випадків може визначити всю подальшу долю? Є цілий ряд способів:

Батьки порадили. У деяких сім’ях є цілі «династії», що складаються з представників однієї і тієї ж професії – вчителів, військових, дипломатів і т.д. У таких сім’ях дитині часто з дитинства батьки безперервно говорять, ким вони хочуть його бачити і яку кар’єру для нього вважають найбільш підходящою. Як різновид – порадили ті люди, які користуються у абітурієнта повагою і авторитетом.

За компанію з другом. Зрозуміло, що дружба – це добре. І бажання не розлучатися з друзями для деяких людей (особливо для тих, хто не визначився з вибором і у кого немає власної думки) може відігравати вирішальну роль.

Легко поступити. Як не дивно, деякі люди вибирають майбутній інститут саме за цим принципом. Тобто вони йдуть від протилежного: «На цю спеціальність конкурс великий, цей предмет мені не подобається. Ага, а ось тут я, швидше за все зроблю ». Тобто поєднання тих предметів, які знає абітурієнт, відповідає декількох професіях, а далі можна порівняти конкурс. Цей спосіб підходить людям, які не дуже впевненим у собі і не бажають ризикувати.

За принципом «Куди можу влаштуватися після інституту». У деяких містах є одне – містоутворююче підприємство, що часто визначає професію тих людей, які в подібних місцях живуть. Навіть якщо абітурієнт вступає до ВНЗ в іншому місті, в майбутньому він планує повернутися назад, на батьківщину, і працювати недалеко від будинку.

Метод «Наукового тику». Це коли бажань так багато, і вони такі різні, що інститут вибирається випадковим чином, в останній момент. Наприклад, хтось сказав, що там вчитися цікаво – і людина послухався. Або реклама вчасно на очі потрапила.
Аналіз критеріїв. Це – найскладніший спосіб. Критеріїв, за якими можна оцінити майбутню професію, безліч. наприклад:

рівень доходів після закінчення інституту
престижність
Відповідне інтересам і захопленням
наскільки складно або легко вступити
майбутні можливості після закінчення інституту (котирується чи диплом за кордоном, перспективи працевлаштування, кар’єрного росту і т.д.).
рекомендації друзів і знайомих і т.д.

При аналізі критеріїв часто виявляється, що є кілька інститутів, приблизно схожих за своїми можливостями, а вибрати треба лише один.

Як вибрати інститут алгоритм

Всупереч всім. Як не дивно, це – теж один із способів вибору інституту. Часто молоді люди та дівчата, щоб «насолити» своїм батькам і проявити незалежність, надходять «на зло», аби довести своє право бути собою. Часто цей інститут розташований в іншому місті (аби гуртожиток надавалося). Це дає можливість пожити окремо від батьків. Протилежність – інститут, який знаходиться поруч з будинком.

«Щоб не потрапити в армію». У цьому випадку вибір інститутів може включати всі інші способи, але головною умовою є наявність у інституту відстрочки від армії.
За критерієм «Скільки коштує навчання». В цьому випадку інститут вибирається або дешевий (якщо немає впевненості в можливості вступити безкоштовно, а батьки не здатні багато платити, і немає бажання брати кредит на навчання), або, навпаки, найдорожчий з усіх можливих – щоб було чим похвалитися.
Як продовження спеціалізації (наприклад, після навчання в гімназичному класі зі спеціальним ухилом, після закінчення технікуму і т.д.).

Покликання. Коли інститут вибирається відповідно до захопленнями, які, можливо, тягнуться з дитинства. Деякі школярі обожнюють певні предмети до такої міри, що готові самостійно вдень і вночі вивчати обраний напрям. Зазвичай в цьому випадку проблем з вибором не виникає, хіба що, який з кількох аналогічних інститутів віддати перевагу.

Безумовно, перераховані вище способи можуть комбінуватися між собою і доповнюватися. Якщо зробити висновки, то всі ці способи можна звести до двох основних мотивацій, що впливає на поведінку людини – прагнення уникнути неприємностей (небажана служба в армії, некваліфікована нецікава робота, несхвалення родичів і суспільства в цілому і т.д.) і досягненню позитивної мети ( побудувати цікаву кар’єру, отримувати гідну винагороду, користуватися пошаною і повагою і т.д.).

Так як же вибрати інститут? Пропоную простий алгоритм.

1. Складіть список тих предметів, які Вам подобаються і добре даються.

2. Складіть список тих професій, які Вам цікаві і здаються привабливими.

3. Візьміть довідник ВНЗ і напишіть список тих предметів, які необхідно здавати при вступі по кожній з цікавлять професій. Можливо, в процесі вивчення довідника додасться ще кілька професій, про які Ви раніше просто не думали.

4. Порівняйте ті предмети, які легко даються, з тими, які треба буде здавати. Якщо вони не збігаються – задайте собі питання: «Чи зможу я підготуватися настільки добре, щоб здати цей предмет в той ВНЗ, який вибрав?» До речі, це питання не зайве задати і в тому випадку, якщо Вам подобається предмет – часто вимоги в школі і на вступних іспитах настільки сильно розрізняються, що потрібна додаткова підготовка, причому в деякі ВНЗ (МДУ, театральні і т.д.) люди часто надходять тільки з другої-третьої спроби.

5. Зробіть попередні висновки. Складіть табличку з 4-5 ВНЗ – яка спеціальність, які іспиту, наскільки реальними є по Вашій особистій оцінці шанси вступити з першого разу.

6. Спробуйте показати цю табличку друзям, знайомим і родичам. Послухайте, що вони говорять (не обов’язково слідувати всім тим радам, які Ви почуєте, але, можливо, на цьому кроці якісь інститути «відсіються» або заміняться).

7. Складіть для кожного інституту більш розгорнутий опис – які плюси і мінуси Ви отримаєте, якщо його виберете? Чого це дозволить Вам уникнути? Далі проаналізуйте, що вийшло, і розставте пріоритети.

8. У разі необхідності зберіть додаткову інформацію – поспілкуйтеся з тими, хто в цьому ВНЗ вже навчався або зараз вчиться, задайте різні питання – як відбувається навчання, ніж прийнято займатися у вільний час, скільки його (цього часу) і т.д.

9. Оскільки зараз є можливість вступати одразу в кілька інститутів, якщо є бажання, можете так і зробити, тоді у Вас буде більше шансів. Єдиний мінус – можливо, в цих інститутах при надходженні потрібне знання різних предметів, в цьому випадку Ви будете витрачати частину часу на додатковий предмет. Краще, якщо в тих ВНЗ, які Ви залишите для вступу, будуть однакові предмети на вступних іспитах.

10. По можливості запишіться на підготовчі курси. Їх краще вибирати за принципом – чим серйозніше і якісніше навчання, тим краще. Якщо Ви вчилися на дуже хороших підготовчих курсах, то ймовірність успішно скласти вступні іспити в слабший ВНЗ дуже велика, а ось навпаки – може і не вийти.

Більшості людей процес вибору інституту дається нелегко. Це зрозуміло, тому що за одним вірним або невірним рішенням стоять 5-6 років навчання. Буває прикро, якщо після закінчення інституту людина розуміє, що він зробив неправильний вибір. Однак завжди є можливість вступити заново, перевестися або отримати другу вищу освіту. Для того, щоб вибір інституту дійсно порадував Вас, поставтеся до цього серйозно.

Використовуйте різні методи, описані в даній статті. Зауважте, який метод Ви хотіли застосувати до її прочитання, можливо, він потребує удосконалення. Якщо Ви хочете вибрати щось більш просте тільки тому, що не вірите в свої сили – проконсультуйтеся з фахівцями в тому інституті, куди Вам насправді хотілося б потрапити, але Ви боїтеся невдачі. Можливо, все не так вже й страшно, як спочатку здається. Подумайте, що станеться, якщо процес надходження затягнеться на 2 або більше років, і що вважати за краще – шанс домогтися чогось видатного (журавель в небі) або надійність і впевненість в надходженні (синиця в руках). Зробіть свій вибір і ніколи про нього не шкодуйте – будь-який Ваш вибір завжди є кращим з тих, які були на момент його вчинення.

Написати коментар